Różaniec Assistance

Różaniec Assistance

1 Akcja Różaniec Assistance

2010 r. To była piersza, unikatowa, skuteczna internetowa akcja pomocy... dla naszego klasztoru, której towarzyszyły urocze 3sisters!

Czekały nas kolejne inwestycje: powodzie i nadmiar wody deszczowej zmusiły nas do przebudowy deszczówki i kanalizacji, wykopania podziemnych studni. Stare drzwi nie wytrzymywały naporu wody i zbutwiały, tynk się zaczął osypywać, a na ścianach pojawił się grzyb.

Należało również zabezpieczyć klasztor przed wilgocią, zdjąć opaskę, osuszyć, założyć drenaż i położyć nową opaskę - to jest ciągle jeszcze przed nami, prace rozpoczną się jeszcze w tym roku (2013).

Wspólnota nam się znacznie powiększyła - kolejne postulantki  potrzebowały miejsca do pracy, maszyn do szycia.

Trzeba było przeprowadzić termomomdernizację kotłowni - wieloletni piec nie był zbyt ekonomiczny, poszczególne części psują się... przy nowym zaoszczędzimy 1/4 kosztów.

Nasza pierwsza akcja powiodła się dzięki Waszej hojności! Wszystkim z całego serca dziękujemy! Nie ograniczamy jednak Waszej hojności - jak to zwykle bywa, realne koszty przekroczyły kosztorysy. Zebrałyśmy na cele remontowe do stycznia 2011 - 187 314,13 zł.


Woda w domu i co potem

Oczywiście nie można porównać naszych szkód z prawdziwymi powodziami i olbrzymimi stratami z powodu których cierpią ludzie, tym niemniej wielokrotne zalewanie nas przez hektolitry wody w końcu dało się we znaki murom klasztoru i przy każdej deszczowej pogodzie ( a wystraczy 20 min!) spędzało nam sen z powiek i kazało budować kopce z piachu i kamieni...

Przyjazd pieca 4

Instalacja pieca

Kilka zdjęć z instalacji nowego pieca w kotłowni... niewiele, bo niewiele tu widać - blachy, śruby, rury, jednym słowem KOCIOŁ!

Budowa kolektorów deszczowych2

Budowa kolektorów deszczowych

Zakończyłyśmy budowę kolektorów deszczowych tuż przed deszczami! Dzięki nim nasz klasztor nie ucierpiał z powodu hektolitrów wody z burz i nawałnic... mogłyśmy spać spokojnie.

Sadzawki w naszym ogrodzie3

Sadzawki w naszym ogrodzie

Dzięki budowie kolektorów nawałnice oszczędziły klasztor, ale nadmiar wody, który nie mieści się w zbiornikach wypompowywany jest do sadu. W sadzie mamy więc sadzawki... Czeka nas prawdopodobnie kopanie stawu, bo nasze sadzwki zamieniają się w bajora. Patrząc na te zdjęcia można pomyśleć o Pojezierzu Gnieźnieńskim i wakacjach nad wodą...

Nowe pracownie pracują

Nie dysponujemy zbyt obszerną fototeką, mimo to prezentujemy kilka zdjęć z naszych nowych pracowni, które mogłyśmy przystosować i wyposażyć dzięki Waszej szczodrości. Z serca dziękujemy wszystkim! Z radością ruszyłyśmy do pracy, nasze młode siostry mogą się uczyć szycia i pomogać nam w utrzymaniu domu.

Pracownie krawieckie w stanie surowym...

Zanim można było wziąć się naprawdę do pracy potrzebne było skompletowanie mebli i posprzątanie po ułożeniu paneli...

... i akcesoria

Wielka radość z małych rzeczy! Niezbędne do pracy żelazka, linijki i wszelakie przybory krawieckie. Na koniec rozpakowanie nowej maszyny do szycia. Komisyjne, jak widać.

powrót
Wybierz,
jak możesz pomóc:
wspomóż modlitwą
jednorazowa wpłata
stała pomoc

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...