Różaniec Assistance

Różaniec Assistance

Archiwum


3sisters

1 Akcja Różaniec Assistance

2010 r. To była piersza, unikatowa, skuteczna internetowa akcja pomocy... dla naszego klasztoru, której towarzyszyły urocze 3sisters!

Czekały nas kolejne inwestycje: powodzie i nadmiar wody deszczowej zmusiły nas do przebudowy deszczówki i kanalizacji, wykopania podziemnych studni. Stare drzwi nie wytrzymywały naporu wody i zbutwiały, tynk się zaczął osypywać, a na ścianach pojawił się grzyb.

Należało również zabezpieczyć klasztor przed wilgocią, zdjąć opaskę, osuszyć, założyć drenaż i położyć nową opaskę - to jest ciągle jeszcze przed nami, prace rozpoczną się jeszcze w tym roku (2013).

Wspólnota nam się znacznie powiększyła - kolejne postulantki  potrzebowały miejsca do pracy, maszyn do szycia.

Trzeba było przeprowadzić termomomdernizację kotłowni - wieloletni piec nie był zbyt ekonomiczny, poszczególne części psują się... przy nowym zaoszczędzimy 1/4 kosztów.

Nasza pierwsza akcja powiodła się dzięki Waszej hojności! Wszystkim z całego serca dziękujemy! Nie ograniczamy jednak Waszej hojności - jak to zwykle bywa, realne koszty przekroczyły kosztorysy. Zebrałyśmy na cele remontowe do stycznia 2011 - 187 314,13 zł.

Stalka rodzinna11

2 Stalka rodzinna

Przyjechały stalki...

 

W sobotę 16 października 2010, w godzinach południowych przyjechały oczekiwane stalki... Mogę powiedzieć bez przesady, że 10 lat czekałyśmy na możliwość ich kupienia. Teraz, dzięki Waszej hojności, mogłyśmy się wreszcie na dobre zainstalować w oratorium. Stalki do chóru i dla nowych kandydatek niebawem zamówimy, dziś cieszymy się tymi, które mamy. Dziękujemy za każdą stalkę! Zapraszamy do oglądnięcia fotograficznej kroniki "wnosin".

Sporo czasu później przyjechała II tura stalek - te chórowe. Można teraz powiedzieć, że nasze miejsca święte są zagospodarowane dzięki Waszej dobroci!

Wybierz,
jak możesz pomóc:
wspomóż modlitwą
jednorazowa wpłata
stała pomoc

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...