Stwórz z nami płytę

Nowa profesjonalna płyta, nowe teksty, nowa muzyka, nowy śpiewnik liturgiczny w Roku Św. Józefa!!!! Ad maiorem Dei gloriam – Na większą cześć i chwałę Boga

Będziemy wdzięczne za udostępnianie naszej „zrzutkowej” strony na FB itp.

 

Weź udział w stworzeniu płyty z nagraniami pieśni liturgicznych powstałych ku czci Św. Józefa. Teksty napisałyśmy my – mniszki karmelitanki bose z Gniezna. A muzykę skomponowali wspaniali artyści:  Paweł Bębenek, Piotr Pałka, Jakub Tomalak, Ula Rogala, Jan Krutul, Łukasz FarcinkiewiczHubert Kowalski, s. Katarzyna od Jezusa, karmelitanka bosa. W nagraniu biorą udział profesjonalni chórzyści i mała orkiestra. Stworzymy płytę potrzebną światu – z piękną, modlitewną i kojącą muzyką.

Posłuchaj:  Zwiastun – O Józefie, Cieniu Ojca

 

Potrzebujemy 55 000 zł, aby pokryć koszty nagrania tej głębokiej modlitewnej i kojącej płyty. Za kwotę powyżej 50 zł wyślemy gotową płytę, zanim jeszcze ukaże się dostępna w sprzedaży – w ten sposób chcemy okazać Ci wdzięczność za Twoje zaufanie. Każdy niezależnie od kwoty otrzyma naszą wdzięczną i dozgonną modlitwę w jego intencji. Z góry dziękujemy za Twoją pomoc!

Mamy pewność, że muzyka liturgiczna pełna głębi, niezwykłego piękna, harmonii ciszy przyniesie Ci ulgę w tej trudnej sytuacji pandemii, spotkania ze śmiercią, kruchością, bólem, cierpieniem czy chorobą.

Posłuchaj: Zwiastun – Józefie, Ogień Przedwieczny

 

Rozmodlone teksty

Większość tekstów została napisana przez nas – mniszki karmelitanki bose z Gniezna. Liczymy, że pomogą Ci wejść w modlitwę, spotkać się z Bogiem, usłyszeć Go, być może po raz pierwszy, a także zbliżyć się do św. Józefa. Oddać chwalę Bogu i cudom łaski, jakiej udzielił świętemu Józefowi, człowiekowi, takiemu jak my.

Kim jesteśmy? I dlaczego śpiewamy o świętym Józefie?

Jesteśmy piętnastoosobową wspólnotą mniszek karmelitanek bosych w Gnieźnie. Przynaglane Duchem Świętym pragniemy, poprzez nagranie płyty o św. Józefie, włączyć się w modlitwę całego Kościoła, by dobry Bóg podarował nam duchową mądrość pielgrzymowania przez wiarę, mądrość bezgranicznego zawierzenia zwłaszcza teraz w czasie pandemii oraz mądrość życia ukrytego w Bogu. Jesteśmy przekonane, że każdy człowiek może znaleźć w św. Józefie orędownika, pomocnika i przewodnika w chwilach trudnych. Ważne by do niego wołać, by oczyma wiary patrzeć na jego postawy, wybory i życie, by jego dobry duch prowadził każdego po bezpiecznych równinach.

Jak wiesz z pewnością, Papież Franciszek napisał list „Patris Corde”, w którym dzieli się osobistymi refleksjami związanymi ze św. Józefem. Przedstawia go jako ojca, który złożył całkowity dar z siebie i uczynił ze swego życia służbę. Dla wielu z nas, Św. Józef jako czuły ojciec, posłuszny wobec Boga, akceptujący jego wolę, może być przewodnikiem po ścieżkach życia. Św. Józef jako ojciec z twórczą odwagą, przekształcał trudności w szanse, pokładając swą ufność w Opatrzności. Był człowiekiem pracy, od którego Jezus uczył się wartości i godności pracy. Jako cień Ojca niebieskiego potrafił usunąć siebie z centrum a umieścić w centrum swojego życia Maryję i Jezusa.

Na co zbieramy?

Drogi darczyńco, prosimy Cię o wsparcie naszego projektu związanego z nagraniem płyty. W ten projekt zaangażowali się znani kompozytorzy jak Ula Rogala, Paweł Bębenek, Piotr Pałka, Jakub Tomalak, Hubert Kowalski, Jan Krutul, Łukasz Farcinkiewicz. Nagranie planujemy na wrzesień, ale już teraz możesz posłuchać dwóch utworów napisanych przez Pawła Bębenka oraz Jakuba Tomalaka (zamieszczonych pod zdjęciami kompozytorów). Muzyka to owoc ich modlitwy i spotkania ze św. Józefem. Koszty tego przedsięwzięcia przekraczają nasze finansowe możliwości, dlatego zwracamy się do Ciebie o pomoc.

Sesja nagraniowa odbędzie się we wrześniu i będzie trwała 5 dni. A oto jej koszty dla 12 chórzystów, 5 osób z orkiestry oraz 3 dyrygentów: noclegi + wyżywienie – 10 000 zł; orkiestra 7000 zł; chórzyści 7000 zł; sesja nagraniowa 3500 zł; mix 3000 zł, wypalenie płyty 1,90 sztuka x 10000 = 19000 zł, dyrygenci 3 osoby – 9000 zł, w sumie: 55 500 zł. Mamy nadzieję ucieszyć się płytą w październiku. Będzie ją można kupić w naszym sklepiku.


Stań po stronie dobra włączając się w nasz projekt, pomnóż piękno, obudź modlitwę, aby zajaśniało światło Chrystusa.

Dlaczego to ważne, aby świat usłyszał piękne dźwięki gorących modlitw?

Świat jest w płomieniach, stoi w ogniu niewiary, pogardy dla życia, odrzucenia tego co słabe i kruche. Dotyka nas mrok goryczy i zasłona zwątpienia. Walka z Chrystusem wyraźnie się zaostrzyła, wydaje się, że zwycięża zło, przemoc i nienawiść. Wobec tego naporu ciemności i chaosu chcemy pomnażać dobro, budować nową kulturę życia, braterstwa, przyjaźni i rozszerzać przestrzeń modlitwy, która może przywrócić nam nowe życie. Pośród tego zmagania chcemy wołać do św. Józefa by odgarnął naszą zasłonę zwątpienia, byśmy w popiołach odnaleźli iskrę nadziei, byśmy w bojaźni okazali posłuszeństwo Bogu.

Jeśli jesteś wrażliwy na piękno…

Jeśli szukasz Boga…

Jeśli chcesz zaprzyjaźnić się ze św. Józefem…

Jeśli chcesz pomnażać dobro…

Pomóż nam!!!!

Wszystkim, którzy przyłączą się do tego projektu, by Bóg był uwielbiony w św. Józefie – DZIĘKUJEMY! Ogarniamy Was wdzięczną modlitwą.

Siostry karmelitanki bose z Gniezna